Zmiany, zmiany!!!

Zmiany, zmiany!!!

 Po Słowackiej stronie Tatr pojawiły się plany  zmniejszenia liczby szlaków, na które można zabrać swoich czworonożnych przyjaciół. Wstępnie są to tylko zamiary, których czasu realizacji nie znamy.

 Jednakże nie należy tylko negować projektu. Warto zastanowić się nad jego genezą. W tym przypadku wynika to z chęci zapobiegania niszczenia fauny i flory Tatr, który jest bardziej narażony na zniszczenia przez rosnącą liczbę turystów.

Aktualnie jeszcze nie nastąpiły ograniczenia. Stąd pamiętajmy, że podstawą jest rozsądek. Tak jak ludzie mają różną kondycję, tak samo jest i z psami. Zwracajmy uwagę na łapy psów, które mogą mocno zostać pokaleczone na kamienistej ścieżce. Oczywiście podstawą jest smycz. W końcu jesteśmy w centrum dzikiej natury. Chyba nikt nie chce przeżywać stresu związanego z utratą swojego przyjaciela.

Z tych bardziej pozytywnych aspektów. Takie też są. Szlaki wysokogórskie będą otwarte o pół miesiąca dłużej. Wcześniej zamykano je 1 listopada i otwierano 15 czerwca. Natomiast teraz wyprawę będzie można już zaplanować na pierwsze dni miesiąca.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *